Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Ağır Eşyaları Nasıl Taşırım ?

Ev taşımak isteyenler bir çok zorlukla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu zorluklardan en önemlisi ise eşyaların taşınmasıdır. Özellikle ağır eşyaların taşınması hem zordur hem de bir takım riskleri bulunmaktadır. Eşyaların temizlik için yerlerini değiştirirken bile ani bir hareketle kaldırdığımız ağır bir eşya bel ağrısı gibi sorunlara neden olabilmektedir. Taşınırken ise temizlik yaparken bile zorlandığımız birkaç eşya yerine bütün eşyaların taşınması gerekmektedir. Ağır eşyaların taşınma zorluğundan kurtulmak için Bekiroğlu nakliyat gibi bu konuda profesyonelleşmiş bir nakliyat firması ile anlaşabilirsiniz. Sizin için ağır eşyalar taşınırken göz önünde bulundurmanız gerekenleri tek tek anlattık.

Etrafın Dağınık Olmamasını Sağlayın

Taşıma işlemi gerçekleşirken, özellikle de ağır eşyalar taşınırken etrafın düzenli olmasına özen gösterin. Dağınık bir yerde ağır eşyalar taşınırken taşıma işlemini gerçekleştiren çalışanların ayağı takılarak düşebilirler. Bu nedenle etrafta ki küçük ayağa takılabilecek şeyleri toplayarak ortamda ki dağınıklığı ortadan kaldırın.

Ağır Eşyaların Sağlam Paketlenmesi Gerekir

Ağır eşyaları hasarsız bir şekilde taşıyabilmek için paketleme işleminin çok iyi yapılmış olması gerekir. Ağır eşyalar taşınırken halat ile bağlanması ise hem taşımayı kolaylaştıracaktır hem de yanlışlıkla eşyanın düşme olasılığını ortadan kaldıracaktır. Yük arabası ve küçük tekerlekli taşıyıcılar da taşıma işlemini oldukça kolaylaştırabilir. Ağır eşyaların taşınırken bir kişi yerine birkaç kişi ile taşınması da yararınıza olacaktır.

İşi Uzmanına Bırakın

Taşıma maliyetini azaltmak amacı ile küçük eşyakarı kendiniz taşıyabilirsiniz. Fakat daha ekonomik olur düşüncesi ile ağır eşyaları kesinlikle kendiniz taşımamalısınız. Nakliyat firmaları taşıma hakkında deneyim sahibi çalışanlardan oluşmaktadır. Üstelik nakliyat firmasının taşıma işlemi için kullanacağı ekipmanlar ile sizin kullanacaklarınız arasında çok fark vardır. Çünkü nakliyat firmaları bu işi sürekli yaptıkları için kaliteli ve doğru ekipmanları kullanmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button