Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Eşyalara Göre Hacim Hesaplama Nasıl Yapılır?

Taşınma gününü sorunsuz bir şekilde atlatabilmek için dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Sorunsuz bir taşınma için dikkate alınması gereken en önemli konulardan biri de eşyalarınızı taşıyacak nakliye aracının hangi büyüklükte olması ve kaç tane olması gibi gerekli bilgilerin evden eve nakliyat firması tarafından önceden belirlenmesi gerektiğidir. Taşınma günü eşyalarınızın nakliye aracına sığmaması gibi bir durum taşınma gününün ertelenmesine ya da aracın fazladan bir kaç tur atarak ekstra masraf çıkmasına neden olabilmektedir. Böyle can sıkıcı bir durumu önlemek için yapmanız gereken şey eşyalarınızın hacmini hesaplatmanızdır. Peki ya eşyalara göre hacim hesaplama nasıl yapılır? Bu sorun cevabını yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Hacim Hesaplama Uygulaması Kullanmak

Eşyalarınızı taşıyacak nakliye aracının büyüklüğünün belirlemesi için evinizdeki bütün odalarda ki eşyaların miktarını belirlemeniz gerekmektedir. Fakat hala eşyalarınızın bir araca sığıp sığmayacağı, fazladan bir araca ihtiyaç olup olmayacağı gibi konularda endişe duyuyorsanız mutlaka eşyalarınızın hacmini hesaplatmanız gerekmektedir. Eşyaların hacmini ise hacim hesaplama uygulaması ile kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Böylece taşınma işleminin gerçekleşeceği gün kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkar.

Eşyaların Hacim Hesaplamasında Kullanılan Yöntem

Eşyaların hacimleri hesaplanırken ilk olarak eşyanın nakliye aracındaki kapladığı yer belirlenir ve bu şekilde hacmi hesaplanır. Nakliye aracına yüklenen eşyanın araç içerisinde ki kapladığı yere yükleme metresi denilmektedir. Taşınacak eşyanın hacmi belirlenirken gerçek ağrılığı ile birlikte yükleme metresi ağırlığı karşı karşıya getirilerek bir kıyaslama yapılır. Nakliyesi yapılacak eşyanın hangi yönden ağırlığı daha fazla ise o ağırlık eşyanın hacmi olarak kabul edilir. Eşyaların hacim hesaplamaları tek tek odalar göre yapılmalıdır. Özellikle mobilya, beyaz eşya gibi çok yer kaplayan eşyaların hacimleri önceden hesaplandığında taşınma anında nakliye aracı ile ilgili sıkıntı yaşanmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button