Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Evden Eve Nakliyat Sigortası

Yeni bir eve taşınmak isteyenlerin en çok endişe duydukları şeylerden birisi bir evden başka bir yere taşınırken ya da yolculuk anında eşyalara zarar gelme olasılığıdır. Son yıllarda ise Bekiroğlu nakliyat firması gibi müşteri memnuniyeti odaklı çalışan nakliyat firmaları bu duruma çözüm olarak nakliyat sigortası hizmeti sunmaktadır. Her geçen gün daha fazla yaygın olan bu uygulama nedir? Nakliyat sigortası ne işe yarar, avantajları var mıdır? gibi sorular bir çok kişinin aklına gelmektedir. Evden eve nakliyat sigortası hakkında bilgiler vererek, bu sorulara cevap vereceğiz.

Nakliyat Sigortası Neye Yarar 

Nakliyat sigortası, eşyalarınız nakliye aracına yüklenirken ya da eşyalarınızı taşıyan nakliye aracının başına kaza gibi herhangi bir olay geldiğinde maddi zararınızı karşılamak için yapılmaktadır. Fakat nakliye sigortasında dikkat etmeniz gereken önemli şey bu sigortanın tek başına bir işe yaramıyor olmasıdır. Sigortaya ek olarak mutlaka nakliyat sözleşmesi de yapılması gerekmektedir. Nakliyat sigortası ve nakliyat sözleşmesi yapıldıktan sonra oluşabilecek maddi zararlara karşı hem nakliyat şirketi hem de müşteri korunmuş olur.

Nakliyat Sigortası Yaptırmak Neden Gerekli 

Özellikle şehir dışına evden eve nakliyat yapılırken nakliyat sigortası mutlaka yaptırılması gerekir. Nakliye aracı uzun mesafede yolculuk yaparken herhangi bir trafik kazası geçirme olasılığı vardır. Nakliye anında oluşabilecek bu tarz sorunlarda maddi zararınız nakliyat sigortası ve nakliyat sözleşmeniz varsa karşılanacaktır. Şehir içi evden eve taşınmalarda ise şehir dışında olduğu kadar nakliyat sigortasına ihtiyaç yoktur. Çünkü şehir içinde kısa mesafelerde kaza olma riski daha azdır ama imkansız da değildir. Bu nedenle tedbir amaçlı her türlü taşınma işleminiz için nakliyat sözleşme ve nakliyat sigortası yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button