Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri ve Cezaları

Trafik sıkışlığından kaynaklanan sorunların önlenmesi amacı ile İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi 2010 yılından itibaren ağır tonajlı araçların trafiğe çıkış saatlerine belirli kısıtlamalar getirmiştir. Evden eve nakliyat hizmeti verilmesini sağlayan kamyonlar da ağır tonajlı araçlar sınıfına girmektedir. Nakliyat işleminde herhangi bir aksilik olmaması için nakliye işleminin yapılacağı saat’i doğru bir şeklilde ayarlamak çok önemlidir. Nakliyat için saatleri belirlerken öncelikle kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu nedenle Bekiroğlu nakliyat firması olarak nakliyat işleminin zamanında ve hiç bir aksilik olmadan tamamlanması için gerekli planlamaları yaparak saatleri belirlemekteyiz.

Nakliyat İşlemi İçin Uygun Olan Saatler 

İstanbulda ki trafiğin en yoğun olduğu zamanlar İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından saat sabah 06:00 ile 10:00 ve akşam 16:00 ile 22:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Trafikte ki yoğunlun azalması amacı ile bu saatler arası kamyonların trafiğe çıkması yasaktır. Bu nedenle nakliyat işlemlerini firmamız Bekiroğlu nakliyat yasaklı saatler dışında kalan zaman diliminde gerçekleştirmektedir. Ayrıca kamyonların Avrupa ve Asya bölgesine geçişlerinde sadece Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün kullanılmasına izin verilmektedir.

Yasak Saatlerde Trafiğe Çıkan Kamyonlara Uygulanan Ceza

Kamyonların yasak saatlerde trafiğe çıkmasını engellemek amacı ile belirli cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Yasak saatlerde trafiğe çıkan kamyon sürücülerine 62 TL, aracın sahibine 130 TL, kamyonu işleten firmaya ise 270 TL para cezası kesilmektedir. Nakliyat hizmetleri belirlenen saatler dışında yapıldığı zaman sadece firmaya para cezası uygulanılmaz aynı zamanda nakliyat istenilen zamanda da tamamlanmaz. Bu nedenle müşteri memnuniyetini her şeyden ön planda tutan Bekiroğlu nakliyat yasaklara her zaman uymaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button