Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Category Archives: Kategori 1

Ofis Nakliyesinde Neye Dikkat Etmeliyim

20 Haziran 2017 Kategori 1 0

Bazen yeni bir ofise taşınmak gerekir. Bu iyi bir fikir olsa bile ofis taşıma oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Ofis taşımacılığını kolay hale getirebilmek için dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar vardır.

Ofis nakliyesi yapılışı hakkında bilgiler verelim.

Nakliyat firması seçimi 

Ofis taşımaya karar verildikten sonra öncelikli olarak yapılması gereken ilk şey profesyonel ofis taşımacılığı alanında Bekiroğlu nakliyat firması gibi tecrübeli ve uzmanlaşmış bir nakliyat firması bulmaktır. Ofis taşıma şirketleri içerisinde bir firmanın iyi olup olmadığına karar vermek için öncelikle o firmaya daha önce ofis taşıtmış müşterilerin yorumlarını dikkate almak gerekir. Daha sonra yapılan yorumlar ile firmanın vaat ettiği hizmetler karşılaştırılır. Bu doğrultuda bir karar verilerek nakliye işlemini gerçekleştirecek firma belirlenir.

Taşınma Planı Hazırlayın

Ofis taşımacılığı işlemini gerçekleştirmeden önce mutlaka bir taşınma planı yapmalısınız. Bu planda yapılacakların listesi tek tek sıralanmalıdır ilk olarak eski ofisinizdeki atılması gereken eşyaları ayıkladıkdan sonra bu fazlalıklardan kurtulun. Yeni ofisinizdeki eşyalarınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiğini de önceden belirlemelisiniz. Kısacası taşınma gününden bir hafta öncesini, taşınma gününü ve taşınma sonrasını gün gün planlayın ve bu plana mutlaka uyun. Yapacağınız bu ufak işlem ofisinizi taşırken size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Önemli Verileri Yedekleyin

Ofis eşyalarınız paketlenirken kolilerin üzerine içerisinde hangi dosyaların olduğunu yazmanız yeni ofisinize yerleşirken zaman kazanmanızı sağlayacağı için işleriniz aksamayacaktır. Ofis taşıma işlemi gerçekleşmeden önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de bilgisayardaki verilerinizi yedeklemenizdir. Bu durum, taşınma esnasında oluşabilecek herhangi bir sorunda verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Bu kuralların hepsini uyguladığınızda ofisinizi taşımak düşündüğünüzden çok daha kolay gerçekleşecek.

Parça Eşya Taşıma

20 Haziran 2017 Kategori 1 2

Bekiroğlu nakliyat firması az sayıda birkaç parça eşya taşımak isteyenler için Gebzeye birkaç parça eşya taşıma hizmeti sunmaktadır. Sadece birkaç parça eşyanızı kargo yoluyla göndermek istediğinizde fazla miktarda para ödemek zorunda kalırsınız. Kargo yerine geleneksel nakliye yöntemini kullanan nakliyat firmaları ile taşıtacağınız bir kaç parça eşyanın maliyeti de kargo ile eşya göndermekten farksız olmayacaktır. Bekiroğlu nakliyat firması bu soruna bir çözüm olarak parça eşya taşımacılığı alanında da evden eve nakliyatta olduğu gibi en iyi hizmeti sunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Parça Eşya Taşımacılığında İzlenek Adımlar

Parça eşya taşıma işlemi gerçekleştirilirken evden eve nakliyat  işlem basamaklarındaki aynı adımlar uygulanır. Parça eşya taşıma işlemi başlamadan önce firmamız çalışanları keşif ziyareti yaparak taşınacak eşyaların miktarını ve büyüklüğünü tespit eder. Parça eşyalarınızın taşıma günü geldiğinde firmamızın çalışanları gerekli de montaj işlemlerini gerçekleştirdikten sonra eşyalarınızı kaliteli malzemelerle paketleyerek nakliye aracına yükleme işlemini yaparlar. Daha sonra eşyalar yeni yerlerine ulaştığında nakliyat alanında uzman firma çalışanlarımız tarafından eşyaların paketleri özenle açılarak montajlama işlemi yapılır. Gerekli montaj işlemi bittikten sonra ise eşyalarınız düzenli bir şekilde yerlerine yerleştirilir.

Parça Eşya Taşımacılığı İle Geleneksel Taşımacılığın Farkları

Geleneksel taşıma yönteminde bir evde ki ya da ofisteki eşyaların taşınmasıdır. Fakat bazen sadece birkaç eşyamızın taşınması gerekmektedir. Böyle durumlar için geneksel taşımacılık dışında parça eşya taşımacılığı da yapan firmalar tercih edilmelidir. Çünkü parça eşya taşıma hizmet veren firmalar az sayıda eşyalar için küçük nakliye araçları da bulunmaktadır. Küçük nakliye aracı ise taşıma ücretinin daha ekonomik olması anlamına gelmektedir. Sadece geneksel taşımacılık yapan bir firmaya parça eşya taşıtmak istediğinizde size büyük bir araç göndereceklerdir. Bu durumda ise daha fazla ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Siteye Taşınma Kuralları Nelerdir

19 Haziran 2017 Kategori 1 0

Birkaç apartmanın birleşmesiyle oluşan toplu oturma konutlarına site denilmektedir. Bütün ortak yaşam alanlarında olduğu gibi sitelerinde belirli kuralları vardır. Bu nedenle oturduğunuz siteden başka bir yere evden eve nakliyat işlemi yapılırken uymanız gereken site yönetimi kurulu kararlarını dikkate almanız gerekmektedir. Her sitenin kendi belirlediği farklı kurallar bulunmaktadır. Taşınacağınız sitenin kurallarını öğrendikten sonra kurallar doğrultusunda bir taşınma planı yapmanız gerekmektedir.

Siteye taşınma kuralları nelerdir? sorusunu cevaplayan yazımızı okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitelerin Taşınma Saati Kuralları 

Her sitenin belirlediği taşınma saatleriyle ilgili belirli kurallar bulunmaktadır. Genellikle akşam çok geç saatler ile sabah çok erken saatler de taşınmak yasaktır. Bu kuralların amacı site sakinlerinin taşınma sırasında oluşabilecek gürültüden olumsuz yönde etkilenmesini önlemektir. Bazı sitelerde akşam altıya kadar taşınmaya müsaade edilirken bazı siteler ise akşam beşten sonra taşınmayı yasaklamıştır. Bir siteye taşınacak olan kişi taşınırken olumsuzluklarla karşılaşmamak için mutlaka taşınmadan önce sitenin taşıma saatlerini öğrenmedir ve bu konu hakkında taşıma işlemini gerçekleştirecek nakliye firmasına bilgi vermesi gerekmektedir.

Nakliye Aracı İle İlgili Kurallar 

Bazı siteler nakliye araçlarının site bahçesine girmesini yasaklamıştır. Eşyalarla dolu kamyon siteye giremediğinde daha uzun mesafeden eşyaların taşınması gerekmektedir. Bu durum ise sonradan ekstra bir fiyat ödemenizi gerektirir. Bu nedenle böyle bir yasak durumunda mutlaka önceden nakliyat firması bilgilendirilmelidir. Ayrıca site kurallarında nakliyat kamyonlarının siteye girmesi yasak olmasa bile bazı sitelere büyük kamyonlar sığmamaktadır. Nakliyat firmasının bu konu hakkında da önceden bilgilendirmesi gerekir. Çünkü bu sorunu ortadan kaldırmak için firma size taşıma işleminde kullanılacak büyük bir kamyon yerine iki küçük kamyon gönderecektir.

Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler

19 Haziran 2017 Kategori 1 0

Ev değiştirmek güzel bir fikir olsa da taşınmak oldukça zor bir süreçtir. Ev taşımanın zorluklarını hafifletebilmek için nakliye öncesi ve nakliye sonrası yapmamız gerekenleri çok iyi bir şekilde bilmemiz gerekmektedir. Eğer evden eve nakliyat öncesi yapılacakları önceden belirlersek taşınma stresinden daha az etkileniriz. Taşınmaya karar verdikten sonra yapmamız gereken ilk şey Bekiroğlu nakliyat firması gibi iyi bir nakliyat firmasını seçmek olmalıdır. Çünkü taşınmanın her aşamasının sorunsuz geçebilmesinde nakliyat firmasının rolü büyüktür. Taşınma sürecinde tabi ki tek sorumlu nakliyat firması değildir sizlerinde yapması gereken bir takım sorumluluklar bulunmaktadır. Sizlere Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler ile ilgili fikirler vererek yapmanız gerekenleri kısaca açıkladık.

Mutlaka Bir Taşınma Planı Yapın

Nakliye öncesi yapmanız gereken ilk adım yapılacakları planlayarak bir liste çıkarmak olmalıdır. Bu listede nakliye öncesinin her aşamasını tek tek yazmalısınız ve bu plana günü gününe uymalısınız. Taşınma planı hazırlamak zamanı yetiştirememe sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Taşınma Kolilerini Sağlam Seçin

Nakliye işlemi gerçekleşirken eşyalarınızın zarar görmemesi için mutlaka sağlam koliler seçmeniz gerekmektedir. Eski ve yıpranmış koliler ile eşyaları paketlemeniz eşyalarınızı riske atmanız anlamına gelmektedir. Kolilerin üzerine ise hangi eşya olduğunu yazmanız yeni evinize yerleşirken size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Aboneliklerinizi Kapattırın

Elektrik, su ve doğal gaz gibi aboneliklerinizi fazla fatura ödememek için en az bir hafta önceden kapattırmanız gerekmektedir. En son ödediğiniz faturayı ise birkaç ay mutlaka saklamalısınız. Ayrıca dergi, gazete gibi aboneliklerinizde yeni adresinizi vererek adres değişikliğini de önceden yapmanız gerekmektedir.

Yeni Evinizi Temizleyin

Eşyalarınızın nakliyesi olmadan önce en azından yüzeysel olarak mutlaka yeni evinizi temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü eşyalar ile dolu bir evi temizlemek boş evi temizlemekten daha zordur.

 

Yeni Eve Taşınmadan Önce Ev Nasıl Temizlenir?

18 Haziran 2017 Kategori 1 0

Taşınma işlemi gerçekleşmeden önce yeni evinizin temizliğini yapmanız gerekmektedir. Çünkü boş bir ev eşyalar ile dolu bir eve göre her zaman daha kolay temizlenir. Yeni evinizi isterseniz kendiniz temizleyebilirsiniz isterseniz de anlaştığınız bir temizlik şirketine temizletebilirsiniz. Evin temizliğinin bitme süresi ve zorluğu evin durumuna göre değişmektedir. İlk defa kullanılacak bir ev ile daha önceden başkalarının oturduğu ev temizliği farklılıklar göstermektedir. İlk defa kullanılacak evlerde inşaat atıklarından kaynaklanan pis bir görüntü olabilmektedir. Daha önce oturulmuş olan evlerde ise evden çıkan kişiler evi temiz bırakmamış olabilirler. Tuzlada Yeni Eve Taşınmadan Önce Ev Nasıl Temizlenir? sorusuna Bekioğlu nakliyat olarak bir kaç çözüm önerimiz bulunmakta.

İlk Olarak Yapılması Gerekenler

Yeni eve temizlik malzemelerini götürerek ev temizliğinde ki ilk işe başlayabilirsiniz. Evde hasarlı yerler varsa tamir ettirin. Daha sonra evde atılması gereken şeyler varsa bunları atın. Elektirikli süpürge ile evin kaba temizliğini yapın. Ev temizliğine mutlaka pencerelerden başlayın. Çünkü pencereleri silerken yerler yeniden kirlenebilir.

Ev Temizliğinde İkinci Aşama

Evin banyo, tuvalet ve balkon kısımlarının da temizliğini tamamladıktan sonra duvarları ve yerleri silmeye başlayabilirsiniz. Yeni evinizin balkonunu temizlerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli nokta ise hortum kullanmak, kova kova su taşımanızdan daha kolay olacaktır.

Temizlikde Son Aşama

Ev temizliğinde en son dış kapıyı temizleyin. Temizlik işlemini tamamladıktan sonra evi mutlaka havalandırın. Aksi takdirde evde kötü koku ve nem oluşabilir. Taşınma günü evin yeniden kirlenmemesi için ise önlem olarak evin girişine bir bez serin. Çünkü eşya taşınırken ellerinde ağır yük olan çalışanların ayakkabılarını çıkarma imkanları yoktur. Girişte bulunan bez ise eşyaları taşıyanların ayakkabılarını bu beze silmelerine olanak vererek evin kirlenmesini önlemiş olur.

Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri ve Cezaları

16 Haziran 2017 Kategori 1 0

Trafik sıkışlığından kaynaklanan sorunların önlenmesi amacı ile İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi 2010 yılından itibaren ağır tonajlı araçların trafiğe çıkış saatlerine belirli kısıtlamalar getirmiştir. Evden eve nakliyat hizmeti verilmesini sağlayan kamyonlar da ağır tonajlı araçlar sınıfına girmektedir. Nakliyat işleminde herhangi bir aksilik olmaması için nakliye işleminin yapılacağı saat’i doğru bir şeklilde ayarlamak çok önemlidir. Nakliyat için saatleri belirlerken öncelikle kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu nedenle Bekiroğlu nakliyat firması olarak nakliyat işleminin zamanında ve hiç bir aksilik olmadan tamamlanması için gerekli planlamaları yaparak saatleri belirlemekteyiz.

Nakliyat İşlemi İçin Uygun Olan Saatler 

İstanbulda ki trafiğin en yoğun olduğu zamanlar İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından saat sabah 06:00 ile 10:00 ve akşam 16:00 ile 22:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Trafikte ki yoğunlun azalması amacı ile bu saatler arası kamyonların trafiğe çıkması yasaktır. Bu nedenle nakliyat işlemlerini firmamız Bekiroğlu nakliyat yasaklı saatler dışında kalan zaman diliminde gerçekleştirmektedir. Ayrıca kamyonların Avrupa ve Asya bölgesine geçişlerinde sadece Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün kullanılmasına izin verilmektedir.

Yasak Saatlerde Trafiğe Çıkan Kamyonlara Uygulanan Ceza

Kamyonların yasak saatlerde trafiğe çıkmasını engellemek amacı ile belirli cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Yasak saatlerde trafiğe çıkan kamyon sürücülerine 62 TL, aracın sahibine 130 TL, kamyonu işleten firmaya ise 270 TL para cezası kesilmektedir. Nakliyat hizmetleri belirlenen saatler dışında yapıldığı zaman sadece firmaya para cezası uygulanılmaz aynı zamanda nakliyat istenilen zamanda da tamamlanmaz. Bu nedenle müşteri memnuniyetini her şeyden ön planda tutan Bekiroğlu nakliyat yasaklara her zaman uymaktadır.