Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Category Archives: Kategori 2

Ofis Nakliyatı Konusunda Sigortanın Kapsamı

20 Haziran 2017 Kategori 2 0

Güvenilir nakliye firmaları arasında öncü bir firma olan Bekiroğlu nakliyat firması uzman bir şekilde evden eve nakliyat hizmeti sunduğu gibi ofis taşımak isteyenler için de nakliyat hizmeti vermektedir. Ofislerini taşıyan müşterilerin en çok endişe ettikleri konu nakliye işlemi gerçekleşirken ofis eşyalarının zarar görmesidir. Bekiroğlu nakliyat firması ofis taşımacılığında eşyalarınızı sigortalayarak olası bir hasarda zararınızı karşılamaktadır. Derince’de ofisini taşımak isteyen müşterilerimiz için, ofis nakliyatı konusunda sigortanın kapsamı hakkında bilgi vereceğiz.

Eşyalarınızı Gönül Rahatlığı İle Emanet Edin

Ofis eşyalarının kaybolması ya da herhangi bir zarara uğraması işlerinizi aksatabileceği gibi maddi anlamda büyük kayıplar vermenize de neden olabilmektedir. Bekiroğlu nakliyat firması tüm bu sorunlara çözüm olarak sigortalı ofis taşıma hizmeti vermektedir. Eşyalarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz Bekiroğlu nakliyat firması evden eve nakliyatda gösterdiği eşya taşınmasında ki titizliği ofis taşımacılığında da göstermektedir. Alınan bütün tedbirlere rağmen ofis eşyalarınızda nakliyeden kaynaklı olası bir hasara karşı yaptırılan sigortaya ek olarak nakliyat sözleşmesi imzalamanız da kendinizi garanti altına almak için çok önemlidir. Ofis taşımacılığında sigorta talep ederken mutlaka nakliyat sözleşmesi de yaptırın. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra gözünüz arkada kalmadan ofisinizi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Şehirlerarası Taşımacılıkta Sigortanın Önemi

Ofis taşımacılığında sigorta yaptırmak en çok şehirler arası taşımacılıkta işinize yarayacaktır. Çünkü şehirler arası uzun mesafeli nakliye işlemlerinde olası bir kazada sigorta kapsamında bulunan ofis eşyalarınız taşınırken meydana gelecek maddi zararınız karşılanacaktır. Şehir içi nakliyat yapılırken mesafe daha kısa olduğu için kaza riski daha az olmaktadır. Bu nedenle şehir dışı taşımacılığı ile karşılaştırdığımızda şehir içi taşımacılık için sigorta yaptırmanın çok fazla önemi yoktur. Fakat her türlü olumsuz olasılığa karşı tedbir amaçlı şehir içi ofis taşımacılığında da sigorta yaptırılabilir.

 

Eşyalara Göre Hacim Hesaplama Nasıl Yapılır?

20 Haziran 2017 Kategori 2 0

Taşınma gününü sorunsuz bir şekilde atlatabilmek için dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Sorunsuz bir taşınma için dikkate alınması gereken en önemli konulardan biri de eşyalarınızı taşıyacak nakliye aracının hangi büyüklükte olması ve kaç tane olması gibi gerekli bilgilerin evden eve nakliyat firması tarafından önceden belirlenmesi gerektiğidir. Taşınma günü eşyalarınızın nakliye aracına sığmaması gibi bir durum taşınma gününün ertelenmesine ya da aracın fazladan bir kaç tur atarak ekstra masraf çıkmasına neden olabilmektedir. Böyle can sıkıcı bir durumu önlemek için yapmanız gereken şey eşyalarınızın hacmini hesaplatmanızdır. Peki ya eşyalara göre hacim hesaplama nasıl yapılır? Bu sorun cevabını yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Hacim Hesaplama Uygulaması Kullanmak

Eşyalarınızı taşıyacak nakliye aracının büyüklüğünün belirlemesi için evinizdeki bütün odalarda ki eşyaların miktarını belirlemeniz gerekmektedir. Fakat hala eşyalarınızın bir araca sığıp sığmayacağı, fazladan bir araca ihtiyaç olup olmayacağı gibi konularda endişe duyuyorsanız mutlaka eşyalarınızın hacmini hesaplatmanız gerekmektedir. Eşyaların hacmini ise hacim hesaplama uygulaması ile kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Böylece taşınma işleminin gerçekleşeceği gün kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkar.

Eşyaların Hacim Hesaplamasında Kullanılan Yöntem

Eşyaların hacimleri hesaplanırken ilk olarak eşyanın nakliye aracındaki kapladığı yer belirlenir ve bu şekilde hacmi hesaplanır. Nakliye aracına yüklenen eşyanın araç içerisinde ki kapladığı yere yükleme metresi denilmektedir. Taşınacak eşyanın hacmi belirlenirken gerçek ağrılığı ile birlikte yükleme metresi ağırlığı karşı karşıya getirilerek bir kıyaslama yapılır. Nakliyesi yapılacak eşyanın hangi yönden ağırlığı daha fazla ise o ağırlık eşyanın hacmi olarak kabul edilir. Eşyaların hacim hesaplamaları tek tek odalar göre yapılmalıdır. Özellikle mobilya, beyaz eşya gibi çok yer kaplayan eşyaların hacimleri önceden hesaplandığında taşınma anında nakliye aracı ile ilgili sıkıntı yaşanmamaktadır.

Nakliye Firması Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

19 Haziran 2017 Kategori 2 0

Evden eve nakliyat işlemi yaptıracak kişilerin en dikkat etmesi gereken şey nakliye firmasının seçimidir. İşini iyi yapmayan bir firma ile eşyaları taşıtmak çoğu zaman dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. İyi bir nakliyat firmasının seçimi ise uzun zaman alabilmektedir. Çünkü piyasada bu işi yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların hangilerinin iyi, hangilerinin kötü olduğunu anlayabilmek için uzun bir araştırma yapmak gerekmektedir. Bu yazıda, sizler için Nakliye firması seçerken neye dikkat etmeliyim? Sorusunu cevapladık.

Profesyonel Bir Firma Tercih Etmelisini 

Nakliye firması seçimi yaparken öncelikle firmanın geçmişini araştırmamız gerekmektedir. Nakliye esnasında can sıkıcı şeyler yaşamamak için uzun yıllardır nakliye işi ile ilgilenen deneyimli ve işini uzman bir şekilde yapan firmalardan yana tercihinizi kullanmalısınız. Taşıma işlemini gerçekleştirecek firma, mutlaka  profosyonel ve güvenilir bir firma olmalıdır.  Nakliye firması eşyalarınıza herhangi bir hasar gelmeyeceğiyle ilgili mutlaka size bir güvence vermelidir. Bekiroğlu nakliyat firması eşyalarınızı sigortalı bir şekilde taşımaktadır. Bu nedenle olası bir kazada bile herhangi bir zararınız olmayacaktır. Amatör bir nakliyat firması ile çalıştığınızda ise başınıza gelecek her türlü olumsuzluktan kendiniz sorumlu olacaksınız.

Eski Müşterilerinin Önerilerini Göz Önünde Bulundurun

Her alanda olduğu gibi nakliyat firması seçimi yaparken de firmaların önceki müşterilerinin yaşadıkları deneyimler doğru firmayı seçmenize yardımcı olacaktır. Firma hakkında çok fazla olumlu geri bildirim olması firmanın güvenilir olduğuna kanıt göstermektedir. Hakkında çok fazla olumsuz yorum gördüğünüz, nakliye firmalarından ise kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Ucuz Fiyat İçin Kaliteden Vazgeçmeyin

Nakliye firması seçimi yaparken fiyatı en ön planda tutmamak gerekir. Taşıma işleminden memnun kalabilmek için seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey firmanın kalitesi ve müşterilerine verdiği değerdir.

Nakliye Sonrasında Yapılması Gerekenler

19 Haziran 2017 Kategori 2 0

Ev taşımak zorlu bir süreçtir fakat evde ki eşyalar taşındıktan sonra bütün yapılacaklar bitti anlamına gelmez. Ev taşımanın hem nakliye öncesi hem de nakliye sonrası yapılması gereken bir takım sorumlulukları vardır. Bekiroğlu nakliyat firması hem evden eve nakliyat öncesi hem de sonrası üstüne düşen bütün görevi yapmaktadır. Fakat nakliyat sonrası yapılacakların bütün sorumluluğu firmaya ait değildir. Nakliyat sonrası taşıma işlemini gerçekleştiren nakliyat firması gibi sizlerinde yapmanız gereken şeyler bulunmaktadır. Yeni eve taşınmak isteyen müşterilerimize yardımcı olması amacıyla nakliye sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdik. Bu bilgilerden taşınacak olanlar faydalanabilir.

Eşyaların Yeni Eve Yerleştirilmesi

Nakliyat işlemi tamamlanıp eşyalar evinize geldikten sonra eşyalarınız da eksik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayrıca eşyalarınızdan her hangi birinde bir hasar olduğunu tespit ederseniz bunu anında nakliyat firması çalışanlarına bildirmeniz gerekmektedir. Daha sonra eşyalarınızın yeni evinize düzenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlamanız gerekmektedir. Evin içinde ki her hangi bir yere gelişi güzel atılan eşyalar sizin yeni evinize tam anlamıyla yerleşmenizde uzun zaman vaktinizi alacaktır. Bu nedenle eşyalar eve yerleştirilirken nakliyat firması çalışanlarını mutlaka önceden hazırlamış olduğunuz kendi planınıza göre yönlendirmelisiniz.

Yeni Evin Temizlenmesi ve Düzenlenmesi

Yeni evinizi önceden temizlemiş olsanız bile eşyalar evinize taşınırken evinizin bir kısmı kirlenebilir. Özellikle ağır yük taşıyan çalışanların eve girerken ayakkabılarını çıkarma gibi bir imkanı olmadığı için yerler mutlaka kirlenmektedir. Bu nedenle nakliyat sonrası için yeni evde mutlaka bir temizlik malzemesi bulundurmanız gerekmektedir. Ev temizliği tamamlandıktan sonra halı, paspas gibi eşyalar yere serilmelidir. En son olarak ise mutfak dolapları ve vitrinlere eşyalar yerleştirilerek yeni ev tam anlamıyla bir düzene koyulmalıdır.

Yeni Eve Taşımanın Püf Noktaları

18 Haziran 2017 Kategori 2 0

Evden eve nakliyat işlemi ister şehir içi ister şehir dışı olsun belirli zorlukları olan bir durumdur. Bu zorlukları en aza indirmek ve stressiz bir taşınma işlemi gerçekleşmesi için yapmamız gereken önemli püf noktalar bulunmaktadır. İşte Bekiroğlu nakliyat firmasının sizler için hazırladığı Yeni Eve Taşımanın Püf Noktaları;

Doğru Nakliyat Firmasını Bulmak

 

Taşınmaya karar verdikten sonra yapılması gereken en önemli şey iyi bir nakliyat firması bulmaktır. Acele ile hemen ilk denk gelen firma ile anlaşmak yerine nakliyat firmaları hakkında iyi bir araştırma yapmanız gereklidir. Nakliyat firmalarını araştırırken kullandıkları taşıma tekniklerini, fiyat aralıklarını sormanız karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Nakliyat firmasının eski müşterilerinin olumlu ve olumsuz geri bildirimleri ise firmanın güvenilir olup olmadığı hakkında size en doğru bilgiyi verecektir.

Taşınma Hazırlıklarını Planlayın

Planlı bir şekilde yapılan işler de beklenmedik durumlarla karşılaşma olasılığı çok azdır. Bu nedenle taşınma hazırlıkları sürecini ve taşınma gününü tek tek planlamak gerekmektedir. Yapacağınız bu plan taşınmanızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Eşya Miktarını Belirleyin

Evinizde ki eşyaları belirli kategorilere ayırarak miktarlarını önceden belirlemeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bu bilgiyi firmaya söylemek hem fiyat konusunda sonradan aksilik çıkmasını önleyecektir hem de firma eşyalarınızı taşıyabilecek en uygun kamyonu gönderecektir. Üstelik belirlemiş olduğunuz eşya listesi, daha sonra eşyalarınızda eksik olup olmadığını kontrol etmenizde de size yardımcı olacaktır.

Aboneliklerinizi İptal Ettirin

Fazla para ödememek için taşınacağınız evin su, elektrik ve doğalgaz gibi aboneliklerini taşınmanıza yakın bir zamanda iptal ettirin. Parasını ödemiş olduğunuz faturayı atmadan saklayın ki olası bir sorunda zor duruma düşmeyin. İnternet gibi abonelikleriniz de ise adres değişikliği yaptığınızı bildirin.

 

Nakliyat Hizmeti Almak

7 Haziran 2017 Kategori 2 0

Tuzla İstanbul iline bağlı olmasına rağmen kocaeli ile istanbul arasında bir sınırı durumundadır. Gebze ile olan sınırı itibariyle ticareti son yıllarda büyüme göstermiştir. Sektörel olarak baktığımızda Tuzla çevresinde gemicilik ön plandadır. Onlarca tersane ile tuzla gemicilik alanında ülkemizin önde gelen limanlarından birisine sahiptir.

TUZLA ÇEVRESİNDE NAKLİYAT

Tuzla çevresinde nakliyat işleri genellikle ofis taşıma ve evden eve nakliyat üzerine yoğunlaşmıştır. Bekiroğlu nakliyat olarak istanbul çevresinde şubemizi bulunduğu ilçelerden biriside tuzla dır. Tuzla evden eve nakliyat sektöründe bir çok firma merdiven altı isimlerle hizmet vermektedir. Kendilerine paravan bir tuzla adresi gösterip ofisleri olmamasına rağmen ofisleri var gibi gösterip, müşteriyi kandırma yoluna gitmektedir. Bu konuda tüketicilerin evden eve nakliyat hizmeti alacakları firmayı iyi araştırmalarını tavsiye ediyoruz.

EVDEN EVE NAKLİYAT YAPAN FİRMALAR

Evden eve nakliyat, ofis taşıma, şehirlerarası nakliyat hizmeti veeren firmalar, avrupa birliği uyum yasaları nedeniyle bir çok belge edinmek zorundadır. Bu belgeler; K1, K2, K3, Psikoteknik belgeleridir. Evden eve nakliyat yaptıracak kişilerini hizmet alacağı frmalara bu belgeleri sormaları gerekmektedir. Eğer bu belge nakliyat firmasında bulunmuyorsa, taşıma yapacak firma korsan firma demektir. Bu durumda yapılacak nakliye işleminde eşyalarınızın güvenliği konusunda endişe etmeniz gerekir. Çünkü bu firmalar profesyonel değil, merdiven altı firmalardır. Yeterlilik belgeleri olmadığı için, taşınacak eşyanızı sigorta yapmayacaklardır. Bu sebeple taşınacak eşyalarınızn güvenliği sıfır olacaktır.