Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Category Archives: Kategori 4

Nakliye Konusunda Fiyatı Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

20 Haziran 2017 Kategori 4 0

Nakliye hizmeti fiyatı belirlenirken birtakım unsurlar göz önünde bulundurulur. Bekiroğlu nakliyat firması nakliye işlemini etkileyen unsurları gönderecekleri keşif elemanı ile tespit etmektedir. Keşif ziyareti sonucu gerekli fiyat belirlenir. Bu nedenle anlaşılan fiyatla ilgili sonradan ekstra bir ücret çıkmamaktadır. Firmamız sunmuş olduğu bu keşif hizmetinden kesinlikle ücret talep etmemektedir.

Peki, nakliye konusunda fiyatı etkileyen unsurlar nelerdir? bunları tek tek inceleyelim.

Eski ve Yeni Evinizin Konumu Ücreti Etkiler

Yeni evinizin ve eski evinizin kaçıncı katta olduğu nakliye fiyatını etkileyen bir unsurdur. Daha alçak katlardan taşınanlardan istenilen ücret, daha üst katlardan taşınacaklardan istenilene göre ucuzdur. Yeni eviniz ya da eski evinizin yüksek katlarda  olması nakliye fiyatını artırmaktadır. Bu unsurun yanısıra yeni ve eski evinizin binasının önüne nakliye aracının yaklaşma imkanının olup olmadığı da fiyatı etkilemektedir. . Evinize nakliye aracının yaklaşamaması fiyatı artırmaktadır. Çünkü nakliye aracı evinize yaklaşamadığın da nakliye çalışanları eşyaları daha uzak mesafeden taşınmak zorunda kalacaktır. Bu durum ise hem daha çok zaman alıcı hem de yorucu bir iştir.

Eşya Miktarı da Fiyatı Etkiler

Eşyalarınızın miktarı, ağırlığı ve nakliye aracında ki kapladığı alanda nakliyat fiyatını etkilemektedir. Eşya miktarı ve ağırlığı arttıkça nakliyat ücreti de artmaktaktır. Parça eşya taşıma ile tüm eşyaların taşınması arasında fiyat farkı mutlaka olacaktır. Ayrıca yeni eviniz ile eski evinizin arasındaki mesafede nakliye ücretini etkilemektedir. Kısa mesafeli taşımacılık hizmeti uzun mesafeli taşımacılık hizmetine göre daha ucuzdur.

Hizmet Arttıkça Fiyat da Artmaktadır

Nakliyat firmasının verdiği hizmet arttıkça fiyatı da artmaktadır. Mesela eşyaların paketlenmesini, demontajını, montajını ve yerleştirmesini tamamen kendisi yapan bir firma ile sadece eşyaların kamyona yüklenerek yeni eve taşımasını yapan firmanın isteyeceği ücret aynı değildir.

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

20 Haziran 2017 Kategori 4 0

Bir evden başka bir eve taşınmak özen gerektiren ve zahmetli bir iştir. Taşınma işlemini daha kolay bir şekilde atlatabilmek için evden eve nakliyat konusunda birtakım tavsiyelerde bulunacağız. Bekiroğlu nakliyat firması ülkenin birçok yerine olduğu gibi Darıca bölgesine de  evden eve nakliyat hizmeti sunmaktadır. Sizlere vereceğimiz evden eve nakliyat tavsiyeleri ile evinizden stressiz bir şekilde rahatça taşıyabilirsiniz.

Nakliyat Firmalarını Araştırarak Seçim Yapın

Evden eve nakliyat konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iyi bir firma araştırması yapmaktır. Piyasada birçok nakliyat firması bulunmaktadır. Bu firmalar içerisinde en iyi nakliyat firmasının hangisi olduğu ile ilgili fikir edinmek için firma hakkında bilgi toplamak gerekir. Nakliyat firması seçimi yapılmadan önce mutlaka nakliye işleminin her aşamasının nasıl gerçekleşeceğini sorarak aldığınız cevaplara göre bir karar vermeniz gerekmektedir. Sizin için en doğru firmayı seçtikten sonra yapmanız gereken ilk iş ise nakliyat sözleşmesi yaparak kendinizi garanti altına almanızdır.

Taşınmadan Önce Nakliye Firmasına Bilgi Verin

Evden eve nakliyat işlemini gerçekleştirecek firmaya eşyalarınız, eski eviniz ve yeni eviniz hakkında ki bütün bilgileri önceden bildirmeniz gerekir. Bu durum hem nakliyat işlemini gerçekleştirecek firma için hem de sizin için avantaj olacaktır. Firma eşyalarınızın sayısını bilirse nakliye günü taşınacak eşya miktarına göre araç gönderecektir. Ayrıca eski evinizin ve yeni evinizin kaçıncı katta olduğu, binanın önüne kamyonun yanaşması için yer olup olmadığı gibi özellikleri de belirtmeniz gerekmektedir. Bazı nakliyat firmaları kendilerine eksik bilgi verildiğinde bu durumu kendi lehlerine çevirerek nakliyenin planladıklarından daha zor ve uzun sürdüğünü belirterek fazladan para istemektedirler. Nakliyat firması, taşınmanızla ilgili her türlü detayı önceden bilirse sonradan ekstra para almak için bahane üretmez.

Nakliye Firmaları Arasında Neden Fiyat Farkı Var

19 Haziran 2017 Kategori 4 0

Bütün sektörlerde olduğu gibi evden eve nakliyat sektöründe de firmalar arasında çok fazla fiyat farkları olmaktadır. Evden eve nakliyat firmaları arasında ki fiyat faklılıklarının bir çok farklı sebebi bulunmakta. Nakliyat firması seçimi yaparken sadece fiyat durumunu göz önünde bulundurmak oldukça sakıncalıdır. Çünkü evde ki hesap çarşıya uymayabilir daha az para ödeyeceğiz derken kendinizi daha fazla para harcamak zorunda bulabilirsiniz. Taşınmak için en uygun nakliye firmasını belirlerken kesinlikle önceliği fiyatın ucuzluğuna değil firmanın güvenilir olup olmamasına göre belirlemelisiniz. Taşınma işlemini sorunsuz bir şekilde atlatabilmek için Bekiroğlu nakliyat firması gibi alanında deneyimli ve uzman bir firma ile çalışmalısınız. İzmit nakliye firmaları arasında neden fiyat farkı var sorusuna detaylı bir şekilde cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Firmalar Arasında ki Hizmet Kalitesi Farkı

Evden eve nakliyat yapan her firma nakliye işini aynı özeni göstererek yapmamaktadır. Bütün firmaların taşınma için kullandıkları malzemeler aynı kalitede değildir. Bazı nakliye firmaları ise fiyatı daha düşük tutabilmek için eşyalarınızın paketlenmesini yapmaz. Sizin yaptığınız paketleme işleminde ise firma hiç bir sorumluluk kabul etmez. Nakliye firmalarının bir çoğu deneyimli eleman çalıştırmak yerine daha ucuza kalifiye eleman çalıştırmayı tercih etmektedir.

Beklenmedik Masraflar Çıkabilir

İlk başta fiyatı düşük gösteren bazı nakliye firmaları ise sonradan çeşitli bahaneler üreterek karşınıza ekstra ücret çıkarmaktadır. Apartmanınızın merdivenlerinin eşya taşımaya elverişsiz olduğu, eşyalarınızın çok fazla olduğu ya da binanın önüne çok fazla yaklaşamadıkları gibi bir çok çeşitli sorunlar üreterek bu olumsuzluklara karşı fazladan ücret talep edebilirler. Bu nedenlerden dolayı ucuz firma seçerek kar elde etmeye çalışırken kendinizi zarar etmiş olarak bulabilirsiniz.

 

Ağır Eşyaları Nasıl Taşırım ?

18 Haziran 2017 Kategori 4 0

Ev taşımak isteyenler bir çok zorlukla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu zorluklardan en önemlisi ise eşyaların taşınmasıdır. Özellikle ağır eşyaların taşınması hem zordur hem de bir takım riskleri bulunmaktadır. Eşyaların temizlik için yerlerini değiştirirken bile ani bir hareketle kaldırdığımız ağır bir eşya bel ağrısı gibi sorunlara neden olabilmektedir. Taşınırken ise temizlik yaparken bile zorlandığımız birkaç eşya yerine bütün eşyaların taşınması gerekmektedir. Ağır eşyaların taşınma zorluğundan kurtulmak için Bekiroğlu nakliyat gibi bu konuda profesyonelleşmiş bir nakliyat firması ile anlaşabilirsiniz. Sizin için ağır eşyalar taşınırken göz önünde bulundurmanız gerekenleri tek tek anlattık.

Etrafın Dağınık Olmamasını Sağlayın

Taşıma işlemi gerçekleşirken, özellikle de ağır eşyalar taşınırken etrafın düzenli olmasına özen gösterin. Dağınık bir yerde ağır eşyalar taşınırken taşıma işlemini gerçekleştiren çalışanların ayağı takılarak düşebilirler. Bu nedenle etrafta ki küçük ayağa takılabilecek şeyleri toplayarak ortamda ki dağınıklığı ortadan kaldırın.

Ağır Eşyaların Sağlam Paketlenmesi Gerekir

Ağır eşyaları hasarsız bir şekilde taşıyabilmek için paketleme işleminin çok iyi yapılmış olması gerekir. Ağır eşyalar taşınırken halat ile bağlanması ise hem taşımayı kolaylaştıracaktır hem de yanlışlıkla eşyanın düşme olasılığını ortadan kaldıracaktır. Yük arabası ve küçük tekerlekli taşıyıcılar da taşıma işlemini oldukça kolaylaştırabilir. Ağır eşyaların taşınırken bir kişi yerine birkaç kişi ile taşınması da yararınıza olacaktır.

İşi Uzmanına Bırakın

Taşıma maliyetini azaltmak amacı ile küçük eşyakarı kendiniz taşıyabilirsiniz. Fakat daha ekonomik olur düşüncesi ile ağır eşyaları kesinlikle kendiniz taşımamalısınız. Nakliyat firmaları taşıma hakkında deneyim sahibi çalışanlardan oluşmaktadır. Üstelik nakliyat firmasının taşıma işlemi için kullanacağı ekipmanlar ile sizin kullanacaklarınız arasında çok fark vardır. Çünkü nakliyat firmaları bu işi sürekli yaptıkları için kaliteli ve doğru ekipmanları kullanmaktadırlar.

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılır?

18 Haziran 2017 Kategori 4 0

Mobilya ve beyaz eşyalar taşınma işlemi sırasında hasara uğrayabilirler. Bu nedenle beyaz eşyaların ve mobilyaların mutlaka paketlenmesi gerekmektedir. Taşınma işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için iyi bir paketlenme yapılması gerekmektedir. Özellikle en çok zarara uğrayan mobilya ve beyaz eşyaların paketlenmesine fazladan bir özen göstermek gerekmektedir. Eşyaların paketlenmesinde nakliyat firmasının da rolü çok büyüktür. Bekiroğlu nakliyat taşıma işleminin her aşamasında olduğu gibi paketlenme kısmında da gerekli özeni göstermektedir.

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılır? sorusunu yazımızın devamında sizlerle paylaştık.

Mobilya ve Beyaz Eşyalar Paketlenmeden Önce Yapılacaklar 

Paketleme işlemi başlamadan önce beyaz eşyalarınızın içini temizleyin. Buzdolabınızın içerisini boşaltın. Çamaşır ve bulaşık makinalarınızın içerisinde su kalmamış olmasına dikkat edin. Fırın paketlenmeden önce ise tüp ve fırın hortumu çıkarılır. Hortumun içerisinde kalan gaz’ın tahliye edilmesi sağlanır. Mobilyaların paketlenmesi yapılmadan önce yapılması gereken şey de sökülebilen parçaların çıkartılarak ayrı bir şekilde paketlenmesidir.

Mobilya ve Beyaz Eşyalar Paketlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşyalar ile mobilyaların paketlenme işlemini nakliyat firmaları yapmaktadır. Çünkü nakliyat firması çalışanları bu konuda sizden daha deneyimli ve profesyoneldir. Eşyalarınızın zarar görmemesi için firma çalışanlarına bu işi bırakmalısınız. Kirlenebileceğini düşündüğünüz mobilyaların paketlenmeden önce streç film ile sarılmasını çalışanlardan isteyebilirsiniz.

Eşyalarınızın kolilere konulmadan önce balonlu naylonlar ile sarılması ise çarpmalar sonucu oluşabilecek çizikleri önlemektedir. Ayrıca mobilya ve beyaz eşyaları paketlemek için kraft kağıdı, nakliyat battaniyesi gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Mobilyalarınızın ve beyaz eşyalarınızın taşınma işlemi gerçekleşmeden önce iyi bir şekilde sarılmış olduğunu mutlaka kontrol edin. Eşyaların paketlenmesinde kullanılan malzemelerin kaliteli olması da meydana gelebilecek hasarları en aza indirmektedir.