Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılır?

Mobilya ve beyaz eşyalar taşınma işlemi sırasında hasara uğrayabilirler. Bu nedenle beyaz eşyaların ve mobilyaların mutlaka paketlenmesi gerekmektedir. Taşınma işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için iyi bir paketlenme yapılması gerekmektedir. Özellikle en çok zarara uğrayan mobilya ve beyaz eşyaların paketlenmesine fazladan bir özen göstermek gerekmektedir. Eşyaların paketlenmesinde nakliyat firmasının da rolü çok büyüktür. Bekiroğlu nakliyat taşıma işleminin her aşamasında olduğu gibi paketlenme kısmında da gerekli özeni göstermektedir.

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılır? sorusunu yazımızın devamında sizlerle paylaştık.

Mobilya ve Beyaz Eşyalar Paketlenmeden Önce Yapılacaklar 

Paketleme işlemi başlamadan önce beyaz eşyalarınızın içini temizleyin. Buzdolabınızın içerisini boşaltın. Çamaşır ve bulaşık makinalarınızın içerisinde su kalmamış olmasına dikkat edin. Fırın paketlenmeden önce ise tüp ve fırın hortumu çıkarılır. Hortumun içerisinde kalan gaz’ın tahliye edilmesi sağlanır. Mobilyaların paketlenmesi yapılmadan önce yapılması gereken şey de sökülebilen parçaların çıkartılarak ayrı bir şekilde paketlenmesidir.

Mobilya ve Beyaz Eşyalar Paketlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşyalar ile mobilyaların paketlenme işlemini nakliyat firmaları yapmaktadır. Çünkü nakliyat firması çalışanları bu konuda sizden daha deneyimli ve profesyoneldir. Eşyalarınızın zarar görmemesi için firma çalışanlarına bu işi bırakmalısınız. Kirlenebileceğini düşündüğünüz mobilyaların paketlenmeden önce streç film ile sarılmasını çalışanlardan isteyebilirsiniz.

Eşyalarınızın kolilere konulmadan önce balonlu naylonlar ile sarılması ise çarpmalar sonucu oluşabilecek çizikleri önlemektedir. Ayrıca mobilya ve beyaz eşyaları paketlemek için kraft kağıdı, nakliyat battaniyesi gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Mobilyalarınızın ve beyaz eşyalarınızın taşınma işlemi gerçekleşmeden önce iyi bir şekilde sarılmış olduğunu mutlaka kontrol edin. Eşyaların paketlenmesinde kullanılan malzemelerin kaliteli olması da meydana gelebilecek hasarları en aza indirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button