Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Nakliye Konusunda Fiyatı Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Nakliye hizmeti fiyatı belirlenirken birtakım unsurlar göz önünde bulundurulur. Bekiroğlu nakliyat firması nakliye işlemini etkileyen unsurları gönderecekleri keşif elemanı ile tespit etmektedir. Keşif ziyareti sonucu gerekli fiyat belirlenir. Bu nedenle anlaşılan fiyatla ilgili sonradan ekstra bir ücret çıkmamaktadır. Firmamız sunmuş olduğu bu keşif hizmetinden kesinlikle ücret talep etmemektedir.

Peki, nakliye konusunda fiyatı etkileyen unsurlar nelerdir? bunları tek tek inceleyelim.

Eski ve Yeni Evinizin Konumu Ücreti Etkiler

Yeni evinizin ve eski evinizin kaçıncı katta olduğu nakliye fiyatını etkileyen bir unsurdur. Daha alçak katlardan taşınanlardan istenilen ücret, daha üst katlardan taşınacaklardan istenilene göre ucuzdur. Yeni eviniz ya da eski evinizin yüksek katlarda  olması nakliye fiyatını artırmaktadır. Bu unsurun yanısıra yeni ve eski evinizin binasının önüne nakliye aracının yaklaşma imkanının olup olmadığı da fiyatı etkilemektedir. . Evinize nakliye aracının yaklaşamaması fiyatı artırmaktadır. Çünkü nakliye aracı evinize yaklaşamadığın da nakliye çalışanları eşyaları daha uzak mesafeden taşınmak zorunda kalacaktır. Bu durum ise hem daha çok zaman alıcı hem de yorucu bir iştir.

Eşya Miktarı da Fiyatı Etkiler

Eşyalarınızın miktarı, ağırlığı ve nakliye aracında ki kapladığı alanda nakliyat fiyatını etkilemektedir. Eşya miktarı ve ağırlığı arttıkça nakliyat ücreti de artmaktaktır. Parça eşya taşıma ile tüm eşyaların taşınması arasında fiyat farkı mutlaka olacaktır. Ayrıca yeni eviniz ile eski evinizin arasındaki mesafede nakliye ücretini etkilemektedir. Kısa mesafeli taşımacılık hizmeti uzun mesafeli taşımacılık hizmetine göre daha ucuzdur.

Hizmet Arttıkça Fiyat da Artmaktadır

Nakliyat firmasının verdiği hizmet arttıkça fiyatı da artmaktadır. Mesela eşyaların paketlenmesini, demontajını, montajını ve yerleştirmesini tamamen kendisi yapan bir firma ile sadece eşyaların kamyona yüklenerek yeni eve taşımasını yapan firmanın isteyeceği ücret aynı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button