Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler

Ev değiştirmek güzel bir fikir olsa da taşınmak oldukça zor bir süreçtir. Ev taşımanın zorluklarını hafifletebilmek için nakliye öncesi ve nakliye sonrası yapmamız gerekenleri çok iyi bir şekilde bilmemiz gerekmektedir. Eğer evden eve nakliyat öncesi yapılacakları önceden belirlersek taşınma stresinden daha az etkileniriz. Taşınmaya karar verdikten sonra yapmamız gereken ilk şey Bekiroğlu nakliyat firması gibi iyi bir nakliyat firmasını seçmek olmalıdır. Çünkü taşınmanın her aşamasının sorunsuz geçebilmesinde nakliyat firmasının rolü büyüktür. Taşınma sürecinde tabi ki tek sorumlu nakliyat firması değildir sizlerinde yapması gereken bir takım sorumluluklar bulunmaktadır. Sizlere Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler ile ilgili fikirler vererek yapmanız gerekenleri kısaca açıkladık.

Mutlaka Bir Taşınma Planı Yapın

Nakliye öncesi yapmanız gereken ilk adım yapılacakları planlayarak bir liste çıkarmak olmalıdır. Bu listede nakliye öncesinin her aşamasını tek tek yazmalısınız ve bu plana günü gününe uymalısınız. Taşınma planı hazırlamak zamanı yetiştirememe sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Taşınma Kolilerini Sağlam Seçin

Nakliye işlemi gerçekleşirken eşyalarınızın zarar görmemesi için mutlaka sağlam koliler seçmeniz gerekmektedir. Eski ve yıpranmış koliler ile eşyaları paketlemeniz eşyalarınızı riske atmanız anlamına gelmektedir. Kolilerin üzerine ise hangi eşya olduğunu yazmanız yeni evinize yerleşirken size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Aboneliklerinizi Kapattırın

Elektrik, su ve doğal gaz gibi aboneliklerinizi fazla fatura ödememek için en az bir hafta önceden kapattırmanız gerekmektedir. En son ödediğiniz faturayı ise birkaç ay mutlaka saklamalısınız. Ayrıca dergi, gazete gibi aboneliklerinizde yeni adresinizi vererek adres değişikliğini de önceden yapmanız gerekmektedir.

Yeni Evinizi Temizleyin

Eşyalarınızın nakliyesi olmadan önce en azından yüzeysel olarak mutlaka yeni evinizi temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü eşyalar ile dolu bir evi temizlemek boş evi temizlemekten daha zordur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button