Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Siteye Taşınma Kuralları Nelerdir

Birkaç apartmanın birleşmesiyle oluşan toplu oturma konutlarına site denilmektedir. Bütün ortak yaşam alanlarında olduğu gibi sitelerinde belirli kuralları vardır. Bu nedenle oturduğunuz siteden başka bir yere evden eve nakliyat işlemi yapılırken uymanız gereken site yönetimi kurulu kararlarını dikkate almanız gerekmektedir. Her sitenin kendi belirlediği farklı kurallar bulunmaktadır. Taşınacağınız sitenin kurallarını öğrendikten sonra kurallar doğrultusunda bir taşınma planı yapmanız gerekmektedir.

Siteye taşınma kuralları nelerdir? sorusunu cevaplayan yazımızı okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitelerin Taşınma Saati Kuralları 

Her sitenin belirlediği taşınma saatleriyle ilgili belirli kurallar bulunmaktadır. Genellikle akşam çok geç saatler ile sabah çok erken saatler de taşınmak yasaktır. Bu kuralların amacı site sakinlerinin taşınma sırasında oluşabilecek gürültüden olumsuz yönde etkilenmesini önlemektir. Bazı sitelerde akşam altıya kadar taşınmaya müsaade edilirken bazı siteler ise akşam beşten sonra taşınmayı yasaklamıştır. Bir siteye taşınacak olan kişi taşınırken olumsuzluklarla karşılaşmamak için mutlaka taşınmadan önce sitenin taşıma saatlerini öğrenmedir ve bu konu hakkında taşıma işlemini gerçekleştirecek nakliye firmasına bilgi vermesi gerekmektedir.

Nakliye Aracı İle İlgili Kurallar 

Bazı siteler nakliye araçlarının site bahçesine girmesini yasaklamıştır. Eşyalarla dolu kamyon siteye giremediğinde daha uzun mesafeden eşyaların taşınması gerekmektedir. Bu durum ise sonradan ekstra bir fiyat ödemenizi gerektirir. Bu nedenle böyle bir yasak durumunda mutlaka önceden nakliyat firması bilgilendirilmelidir. Ayrıca site kurallarında nakliyat kamyonlarının siteye girmesi yasak olmasa bile bazı sitelere büyük kamyonlar sığmamaktadır. Nakliyat firmasının bu konu hakkında da önceden bilgilendirmesi gerekir. Çünkü bu sorunu ortadan kaldırmak için firma size taşıma işleminde kullanılacak büyük bir kamyon yerine iki küçük kamyon gönderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button