Telefon

0216 317 04 65

Whatsapp & Cep

0532 328 41 18

Yeni Eve Taşınmadan Önce Ev Nasıl Temizlenir?

Taşınma işlemi gerçekleşmeden önce yeni evinizin temizliğini yapmanız gerekmektedir. Çünkü boş bir ev eşyalar ile dolu bir eve göre her zaman daha kolay temizlenir. Yeni evinizi isterseniz kendiniz temizleyebilirsiniz isterseniz de anlaştığınız bir temizlik şirketine temizletebilirsiniz. Evin temizliğinin bitme süresi ve zorluğu evin durumuna göre değişmektedir. İlk defa kullanılacak bir ev ile daha önceden başkalarının oturduğu ev temizliği farklılıklar göstermektedir. İlk defa kullanılacak evlerde inşaat atıklarından kaynaklanan pis bir görüntü olabilmektedir. Daha önce oturulmuş olan evlerde ise evden çıkan kişiler evi temiz bırakmamış olabilirler. Tuzlada Yeni Eve Taşınmadan Önce Ev Nasıl Temizlenir? sorusuna Bekioğlu nakliyat olarak bir kaç çözüm önerimiz bulunmakta.

İlk Olarak Yapılması Gerekenler

Yeni eve temizlik malzemelerini götürerek ev temizliğinde ki ilk işe başlayabilirsiniz. Evde hasarlı yerler varsa tamir ettirin. Daha sonra evde atılması gereken şeyler varsa bunları atın. Elektirikli süpürge ile evin kaba temizliğini yapın. Ev temizliğine mutlaka pencerelerden başlayın. Çünkü pencereleri silerken yerler yeniden kirlenebilir.

Ev Temizliğinde İkinci Aşama

Evin banyo, tuvalet ve balkon kısımlarının da temizliğini tamamladıktan sonra duvarları ve yerleri silmeye başlayabilirsiniz. Yeni evinizin balkonunu temizlerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli nokta ise hortum kullanmak, kova kova su taşımanızdan daha kolay olacaktır.

Temizlikde Son Aşama

Ev temizliğinde en son dış kapıyı temizleyin. Temizlik işlemini tamamladıktan sonra evi mutlaka havalandırın. Aksi takdirde evde kötü koku ve nem oluşabilir. Taşınma günü evin yeniden kirlenmemesi için ise önlem olarak evin girişine bir bez serin. Çünkü eşya taşınırken ellerinde ağır yük olan çalışanların ayakkabılarını çıkarma imkanları yoktur. Girişte bulunan bez ise eşyaları taşıyanların ayakkabılarını bu beze silmelerine olanak vererek evin kirlenmesini önlemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Call Now Button